BAŞKAN SEÇER: “TARSUS’TA HİZMET SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK”

Tarih: 20 Ekim 2022 Perşembe 10:23

Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nun lansmanı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in katılımıyla yapıldı. Tarsus Yarenlik Alanı’nda gerçekleştirilen lansman, güzergah bilgilerinin yer aldığı sunumla başladı.

23 Ekim Pazar günü koşulacak olan Tarsus Yarı Maratonu’nda 21 kilometrelik Yarı Maraton Koşusu saat 09.00’da, 3 kilometrelik Halk Koşusu ise 09.30’da başlayacak. Tarsus Cumhuriyet Meydanı’nda başlayıp, yine aynı noktada sonlanacak olan Yarı Maraton’un ödül töreni ise 11.30’da yapılacak. Sporcular ve vatandaşlar, Tarsus’un tarihi ve kültürel dokusu içerisinde koşarak maraton heyecanı yaşayacaklar. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni devraldıkları günden bugüne çok daha iyi noktalara getirdiklerini ifade eden Başkan Seçer, “Bizler bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Onun için önce belediyelere talip olduk. Bizlerin yönetiminde belediye çalmıyor, çaldırmıyor, israf etmiyor” dedi.

Kendilerini terörle ilişkilendirmeye veya vatan sevgilerini sorgulamaya kimsenin haddi de hakkı da olmadığının altını çizen Başkan Seçer, “Biz bu vatana halel getirmeyiz. Atatürk’ten aldığımız emaneti, bizden sonraki kuşaklara namusumuz ve şerefimizle devredeceğiz” ifadelerini kullandı.

3,5 yıldır iş başında olmalarına rağmen, 10 yıldır hizmette gibi 24 saat çalıştıklarını belirten Başkan Seçer, “Mersin'de ulaşım alanında trafiği rahatlatacak birçok önemli çalışmaların benzerlerini, Tarsus’ta da yaptık ve daha da yapacağız. Tarsus’ta hizmet seferberliği başlattık” diye konuştu.

Tarsus Yarı Maratonu’nun kendisi için önemli bir etkinlik olduğunun altını çizen Başkan Seçer, “Benim için önemli bir etkinlik. İnsanların bir arada olması, belli bir süreliğine de olsa huzur bulması; siyasi görüş, mezhep, meşrep ayrımı olmadan bir arada olması benim için önemli. Herkesi kucaklayacağız. Bölmek, ayırmak, asıl vatana ihanet bu” dedi.

Tarsus Yarı Maratonu’nun 3 kilometrelik halk koşusuna kendisinin geçen yıl katıldığını ve bu yıl yine katılacağını belirten Başkan Seçer, halk koşusuna herkesi beklediğini söyledi.

 “PAZAR GÜNÜ HALK KOŞUSUNDA BEN DE OLACAĞIM, HERKESİ BEKLİYORUM”

Tarsus Yarı Maratonu hakkında bilgi veren Başkan Seçer, kendisinin de geçen yıl katıldığı 3 kilometrelik halk koşusuna herkesi beklediğini söyledi. Başkan Seçer “Ben de Pazar günü halk koşusunda olacağım, hepinizi bekliyorum. 3 binden fazla katılım olacağı söylendi. Burada uluslararası platformda koşu yapan sporcularımız var. Türkiye'den değişik illerden sporcularımız var” ifadelerini kullandı.

Tarsus Yarı Maratonu’nun kendisi için önemli bir etkinlik olduğunun altını çizen Başkan Seçer, “İnsanların bir arada olması, belli bir süreliğine de olsa huzur bulması; siyasi görüş, mezhep, meşrep ayrımı olmadan bir arada olması benim için önemli. Biz bir yüreğiz, biz Türkiye'yiz, doğudan batıya, kuzeyden güneye… Herkesi kucaklayacağız. Bölmek, ayırmak, asıl vatana ihanet bu. ‘Sen kırmızısın, sen mavisin, sen yeşilsin’ demektir asıl bölücülük” dedi.

Katılımcılara 4-5-6 Kasım 2022 tarihlerinde yapılacak olan 1.Tarsus Uluslararası Festivali’ni de çok önemsemeleri çağrısında bulunan Başkan Seçer, “Bu festivale yurdun her tarafından ve yurt dışından çok olağanüstü topluluklar gelecek. Halk dansları, sanatçılar, söyleşiler, romancılar, gazeteciler herkes burada olacak. Mersin'in yetiştirdiği Tarsus'un yetiştirdiği değerleri buraya çağıracağız. Çok güzel konserler olacak” dedi.

Konuşmanın ardından Pazar günü yapılacak halk koşusuna kaydını yaptıran Başkan Seçer'e,

maraton koşusu için "33" numaralı forma hediye edildi. Başkan Seçer, lansman bitiminde Tarsus esnafını da gezerek, kolaylıklar diledi.


Etiket: tarsusmaratonu, mersin, büyükşehir, tarih


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

GÜNDEM MERSİN | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. gundemmersin.com © Copyright 2024 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA