19 MAYIS VE GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI BELLİ OLDU

Tarih: 16 Mayıs 2021 Pazar 12:30

Mersin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 102. Yılı pandemi kuralları çerçevesinde çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanacak.

Gençlerin; sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs tarihleri arasında ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ ile ‘Gençlik Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” ile “Gençlik Haftası” programı kapsamında pandemi kuralları çerçevesinde gençlik faaliyetleri ve spor aktiviteleri düzenlenecektir.

Ayrıca 19 Mayıs 2021’de çelenk sunumu yapılacak olup Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı il ve ilçe stadyum/statlarında akşam tesislerin aydınlatılmasıyla pandemi kurallarına uygun bir şekilde, sporcuların katılımıyla ses sistemlerinden günün anlam ve önemine uygun marşlar çalınarak ve akabinde saat 19:19’da tüm Türkiye aynı zamanda, evlerinin pencerelerine, balkonlarına şanlı bayrağımızla çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı’mız söylenecektir.

19 Mayıs Milletimizin tüm onur ve asaletiyle tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olduğunu belirten Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, işgal altındaki Anadolu’yu kurtarmak için başlattığı yürüyüşün ilk adımını oluşturan ve Türk Milletinin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini tam 102 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ateşlenmiştir.

Milletimizin birlik ve beraberliğinin, tüm unsurlarıyla bir arada yaşama ve ortak değerlerde kenetlenme iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. 19 Mayıs, Gençlik ve gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklalini ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Biz, ülkemizin değerlerine sımsıkı bağlı gençlerle geleceğe yürümekten gurur duyuyoruz.

Sevgili gençler sizler en büyük ilham kaynağımızı şanlı tarihimizden ve ecdadımızdan almış bir nesil, tarihi şan ve şerefle yoğrulmuş bir milletin fertleri olarak hareket etmelisiniz. Çünkü siz Sultan Alparslan’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in ve ‘Toros Dağları'nın tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise ben bu milletten umudumu kesmem; bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istikbali uğruna ölürüm.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nesliyiz. Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, Milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl Pandemi sebebiyle dünyanın çok zorlu bir süreçten geçtiği bir dönemde kutlanıyor. Bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkânlara kavuşması, sportif anlamda dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkân ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. En büyük varlığımız, en büyük imkânımız olan gençlerimiz ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyor, siz değerli katılımcılara sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.


Etiket: 19 mayıs, gençlik, haftası, etkinlik, programı


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

GÜNDEM MERSİN | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. gundemmersin.com © Copyright 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA